To, co začalo jako bojová simulace určená pro armádu ve Spojených státech v 70. a 80. letech, se nyní stalo oblíbenou zábavou, která se rozšířila na mnoha dalších míst po celém světě.  

Laser game je soutěžní hra, ve které dva nebo více týmů stojí proti sobě, a snaží se navzájem zneškodnit pomocí speciálních zbraní s infračerveným paprskem.  

Každý hráč je vybaven kromě zbraně také vybaven vestou, popřípadě ještě čelenkou s řadou snímačů, které zaznamenávají zásahy paprskem.  

Laser game se odehrává v kontrolovaném prostředí zvaném aréna, která je speciálně navržena pro maximální herní zážitek.  

Laser game je soutezni hra 1024x576 - Základní informace o Laser game

Laser game lze hrát jak venku, tak i uvnitř, i když je obvykle umístěna v uzavřených prostorech, s mnoha tmavými kouty a palisádami, za kterými je možné se ukrýt.  

Body se získají vystřelením infračerveného paprsku na soupeře. Tento paprsek je podobný paprsku používanému dálkovým ovládáním televize. Tím pádem:  

– zásahy nebolí a nezanechávají skvrny, jsou zcela neškodné  

– není nutné používat ochranné pomůcky, můžete hrát v jakýmkoli oblečení  

– může hrát každý, laser game je vhodná pro děti od 8 let  

– všechno je elektronicky řízeno, není možné podvádět  

Co může Laser game hráčům nabídnout?

Laser game nabízí svým hráčům mnohem více než běžná videohra. Během hraní Laser game jsou rozvíjeny sociální dovednosti hráčů, protože se jedná o hru v týmu založenou na komunikaci a vzájemné spolupráci vedoucí k jasnému cíli – výhře. To umožňuje dětem, dospívajícím i dospělým se kromě zábavy při hraní také učit, jak pracovat v kolektivu.  

Hráči vždy vyhrávají a prohrávají jako tým, nikoli jako jednotlivci. Tým nevyhrává, protože jeden jeho člen hraje dobře, ani neprohrává, protože někdo z týmu hraje špatně. Vyhraje nebo prohraje tým je celek.  

V průběhu hry může chtít hráč sám ze hry odejít nebo je nucen skončit, protože byl sestřelen protihráčem. V takovém případě hráč vloží zbraň do pouzdra a opouští hrací plochu s rukama ve vzduchu tak, aby ostatní hráči pochopili, že opouští hru.  

Celé prostředí je řízeno rozhodčím, který s hráči předem promluví o bezpečnosti a vlastnostech hry.  

Hráči si musí vždy pamatovat, že Laser game je jen hra. Je navržena tak, aby se každý mohl bavit. Pokud se hráč rozčílí a nebude dodržovat jasně nastavená pravidla, neměl by kazit radost ze hry i svým spoluhráčům a odstoupit ze hry.

Základní informace o Laser game