Laser game je relativně nový celosvětový fenomén – jedná se o druh moderního sportu, při kterém lze zažít plno adrenalinové zábavy, plánovat herní strategii, užít si hru v týmu a těšit se ze samotného hraní a případného vítězství.  

V čem spočívá Laser game?

Laser game je zábavná a rychlá hra, která se obvykle hraje ve speciálních arénách zábavních center pomocí laserových zbraní a hráčských vest se senzory. Arény mohou být venkovní nebo ve vnitřních prostorech. Laser game lze hrát jen pro zábavu nebo také jako sport, jako individuální hráč nebo jako součást týmu.  

Zajímavé je, že myšlenka Laser game byla poprvé použita armádou na konci 70. let k vytvoření realističtějšího scénáře výcviku a boje.  

Infračervená technologie

Laser game používá ruční zbraně, které vysílají neškodný infračervený paprsek a jsou opatřeny sledovačem infračerveného signálu. Zatímco viditelný infračervený paprsek se používá pouze k cílení na terč, infračervený sledovač odesílá informace pokaždé, když je paprsek vystřelen. Tyto informace jsou poté shromažďovány centrálním počítačem, který přiděluje body hráčům, kteří vystřelili ze zbraně a zasáhli vytyčený cíl.  

Fyzický kontakt mezi hráči není povolen a může mít za následek vyloučení hráče ze hry. Laser game je tak naprosto bezpečnou a bezbolestnou hrou vhodnou i pro mladší děti.  

Pravidla Laser game

Pravidla hry se mohou velmi lišit v závislosti na použitém vybavení a individuálních dohodách mezi hráči. Počet životů, rychlost střelby apod. lze prodiskutovat a změnit podle zkušeností a úrovně jednotlivých hráčů a na základě délky hry.  

Laser game vs. Paintball 1 1024x576 - Laser game: Užijte si adrenalin naplno!

Laser game vs. Paintball

Ve srovnání s paintballem, kde jsou malé kuličky naplněné barvou vystřeleny z pistole (která může při zásahu do těla ublížit), je laserový paprsek zcela bezbolestný. Navíc paprsky neznečišťují oblečení ani pokožku tak, jako tomu je u pintballu.  

Proč vyzkoušet Laser game?

Laser game není jen bezduché střílení po spoluhráčích, občasné hraní Laser game s sebou přináší mnohá pozitiva.  

Pohlcující a zábavná hra plná adrenalinu

Stejně jako hraní videoher i Laser game vás okamžitě vtáhne do hry. Skrývání se před nepřáteli a jejich palbou je vzrušující!  

Bezproblémová a bezpečná hra pro všechny

Je tato hra bezpečná? Zraním se? To jsou jen některé z nejčastějších otázek kladených hráči. Laser game je bezpečná hra, která se vždy obejde bez zranění. Infračervená technologie využívání při hře je naprosto neškodná.  

Trénink mentálních dovedností

Laser game není jen o namířením zbraně na nepřátele a následné střelbě. Hrajete tvrdě, ale také chytře! Musíte vstoupit do hry s herním plánem. Jelikož se jedná o týmové úsilí, vytváříte společnou strategii s ostatními členy týmu. Právě proto je Laser game oblíbenou aktivitou k pořádání týmových akcí v rámci pracovního team buildingu.  

Ti, kdo hrají laser game, jsou nepřátelé pouze během hry, ale poté už jim nic nebrání v tom, aby se stali přáteli. V zásadě platí, že tento typ zábavy utužuje vztahy a pomáhá hráčům se socializovat v pracovních i školních skupinách.  

Tvorba vůdčích schopností

V každém týmu musí být vůdce. Vedoucí, který si klade za úkol splnit cíle a dává pokyny svým členům k jejich dosažení. Laser game tak pomáhá zdokonalovat vůdčí schopnosti.

Laser game: Užijte si adrenalin naplno!