paintball 1024x682 - Jaká jsou základní pravidla Laser game?

Už jste slyšeli o Laser game? Pokud znáte hry, jako je Airsoft nebo paintball, pak byste neměli přehlédnout ani Laser game, které je jim docela podobná. Nicméně na rozdíl od Airsoftu nebo paintballu je Laser game mnohem bezpečnější a nenechá vás na konci hry celého pokrytého barvou.  

Na Laser game není zapotřebí žádné speciální bezpečnostního vybavení, protože ve skutečnosti nestřílíte na protihráče projektily. Místo toho se k získání bodů za „střelbu“ na protihráče používají bezpečné infračervené paprsky. Pokud se chcete dozvědět, jak a kde se laser game hraje, čtěte dále, protože nabídneme základní informace.  

Jaká jsou pravidla Laser game?

Laser game je naprosto bezpečná hra, během které nehrozí žádný úraz nebo zranění, nicméně existuje několik základních pravidel laser game, které musí účastníci hry dodržovat. V případě nedodržování pravidel hrozí vyřazení hráčů ze hry, nebo úplné ukončení hry.  

Žádný fyzický kontakt

Laser game není americký fotbal! Hra je navržena jako bezkontaktní sport. Jakýkoli kontakt se soupeřem je důvodem pro vyřazení ze hry. Hráči, kteří se dotknou svých soupeřů, budou považováni za „vyoutované“ a hru opustí.  

Držení laserové zbraně oběma rukama a nezakrývání snímacích senzorů

Zakrytí senzoru, kterým dochází k znemožnění být zasáhnut spoluhráči, je nesportovní chování a každý hráč, který zakryje svůj senzor, bude musí hru opustit.  

Opatrnost při manévrování v hrací aréně

Toto pravidlo se vztahuje na rychlé běhání, šplhání a lezení po hrací aréně, ve které se Laser game odehrává.  

Selhání vybavení

Pokud vybavení (zbraň, speciální vesta se zabudovanými senzory) selže v polovině hry, je hráč považován za vyloučeného. Výjimku lze učinit, pokud je porucha způsobena vybitými bateriemi. V takovém případě lze nepřítomnost hráče považovat za „oddechový čas“ a vyměnit mu ve vybavení baterie. Pokud je to možné, může se takový hráč ke hře znovu připojit.  

Sportovní duch

Pokud podvádíte, abyste vyhráli, nikdy nebudete vítězi! Sportovní duch je nezbytný pro to, abyste si laser game náležitě užili. Jakékoli podvádění by nemělo být tolerováno a mělo by vést k diskvalifikaci hráče, který tak činí. Nikdo nemá rád podvodníky!